DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 27.10.2019 13:21:06 

Mimochodem

 

Tyto webové stránky jsou naše původní, současné mají adresu: 

http://www.kozi-farma-viska.cz

 

Podporují, podpořili nás:

Lída Chábová

Rodina Malinových

Zdeňas a Zuza Štanderovi

 (prostě celé naše rodinysmiley)

Lukáš Žák

pila Horní Poustevna – Žákovi

- MVDr. J. Houžvička

A. Janáček

E. Štifterová

Jéža

Město Dolní Poustevna

Obec Lipová

pan Štibic

Čížkovi

Kyťour

Všichni naši zákazníci

A jiní...

Ale hlavně ta naše zvířena, bez té by to nešlo.

Všem uvedeným i neuvedeným velmi děkujeme, že nás podporují či podpořili všemožnými způsoby v tom našem počínání.

Za což jim patří náš dík! 

TOPlist

in media res:

-Český rozhlas - Radiožurnál 25. 11. 2010

http://www.rozhlas.cz/radiozurnal/reportaze/_zprava/815935

Jen malá oprava týkající se této reportáže: za týden nevyrobíme 15kg sýra ale cca 120kg. To by nás opravdu neuživilo :-)

 

-Český rozhlas - Sever - Kulinárium 19. 9. 2010

http://www.rozhlas.cz/kulinarium/vyziva/_zprava/786396

 

-Ústecký deník - reportáž Na vlastní kůži 5. 11. 2010

http://ustecky.denik.cz/zpravy_region/20101105_vranas_kozi_farma_novaviska_report.html


 

 

Něco o našich produktech

Jaké jsou vlastnosti kozího mléka?

Kozí mléko je biologicky velmi významný nápoj, jehož složení je jiné než u mléka kravského. Obsahuje minerální soli vápníku, hořčíku, draslíku a fosforu, soli stopových prvků: mědi, zinku, manganu, titanu, chrómu a kobaltu a řadu vitamínu: A, B1, B2, B12, C, D, E, a kyselinu listovou. Vzhledem ke kravskému mléku má nižší obsah fosforu a vápníku, vitamínu D a riboflavinu a je výhodou i nižší obsah sodíku. Množství bílkovin je částečně vyšší než v mléce kravském, důležitý rozdíl však spočívá v jejich složení, a to je pravděpodobně důvod, proč organismus některých lidí snáší kozí mléko podstatně lépe než kravské. Lepší stravitelnost kozího mléka je způsobena rozměry a složením tukových částic, které jsou rozptýleny v malých kuličkách (podobně jako u mléka mateřského).

Pozitivní účinky kozího mléka prokázaly lékařské průzkumy například u těchto onemocněních:

- prevence nádorových onemocnění - bylo pozorováno, že organizmus kozy je schopen si vytvářet účinné protilátky a nikdy neonemocní rakovinou

- při onemocněních trávicího traktu a přidružených orgánů (játra, slinivka), kdy je výhodou zásaditější charakter a vyšší neutralizační kapacita kozího mléka

- při stresu a migrénách - mnohým ženám, trpícím migrénou, pomůže vyloučení kravského mléka a výrobků z něj

-při alergiích - 60 až 70% populace alergické na bílkoviny kravského mléka snáší bez problému mléko kozí, která má odlišné složení bílkovinných frakcí (kaseinů), kterým se přičítá největší role při vzniku dětských alergií

-při revmatických bolestech

- při kožních alergiích (ekzémech) - pomáhá především koupel v syrovátce a stravování s vyloučením kravského mléka a výrobků z něj.

Syrovátka? Co je to?

Syrovátka vzniká jako vedlejší produkt při výrobě sýrů nebo tvarohu. Jedná se o žlutozelenou tekutina, jejíž barva je daná mléčným vitamínem laktoflavinem. Tato tekutina takřka neobsahuje tuky a soli, na druhé straně však obsahuje množství kvalitních bílkovin, ve vodě rozpustné vitamíny: B1, B2, B12, B6, E, C, dále minerály: hořčík, fosfor, vápník, draslík, sodík, zinek, niacin, biotin, kyselinu listovou a panthotelovou. Draslík má na starosti zbavení organismu škodlivých látek a zajistí, aby bylo v buňkách přítomno dostatečné množství tekutin. Má také jedineční efekt při celulitidě. Bílkoviny obsažené v syrovátce jsou snadno stravitelné a podílí se na stavbě svalů. Syrovátka je velmi důležitá také pro metabolismus, neboť čistí střeva a podporuje tvorbu střevní flóry. Při vnější použití skvěle vyhlazuje pokožku. Reguluje její pH hodnotu a stabilizuje kyselou ochranu povrchu těla. Pokožka je tak vyčištěná velmi jemně a šetrně. Syrovátka se používá také k běžnému pití jako syrovátkový nápoj místo mléka. Jíž pouhé dvě skleničky denně zásobí organismus potřebnými vitaminy a minerály. Syrovátku můžeme použít kromě pití také na pleť, ruce nebo do koupele.

Tipy na výlet

Rozhledna Tanečnice Rozhledna Tanečnice

3km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Rozhledna Tanečnice se nachází ve výše 598 m n. m. na žulovém vrchu Tanečnice, ve Šluknovské pahorkatině. Nedaleko obce Mikulášovice, v Ústeckém kraji v Severních Čechách. Ve 3..

Unger Unger

5km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Rozhledna Unger je kamenná vyhlídková věž a pension s restaurací. Nachází se v nadmořské výšce 537 metrů mezi městy Neustadt a Sebnitz v Německu. V blízkosti hranic s Českou re..

Aquapark Monte Mare Neustadt Aquapark Monte Mare Neusta..

8km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Aquapark Monte Mare Neustadt je oblíbený vodní svět v městečku Neustadt in Sachsen . Nachází se v Německu , nedaleko českých hranic. Aquapark Monte Mare Neustadt nabízí návštěvní..

Šluknov Šluknov

10km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Šluknov je nejseverněji položeným městem České republiky , po kterém je rovněž pojmenován Šluknovský výběžek. Leží na severozápadě Čech uprostřed Šluknovské kotliny v nadmořské v..

Rozhledna Vlčí hora Rozhledna Vlčí hora

13km, Naplánovat výlet na TIXIK.cz

Rozhledna Vlčí hora je rozhledna nacházející se v Severních Čechách v České republice. Stojí na čedičovém vrchu nad obcí Vlčí hora 5 km severně od města Krásná Lípa. První dřevěn..

Najít více zajímavostí »
Vložte zajímavosti v okolí na svůj web »

Fotografie z Panoramio jsou chráněny autorským zákonem